JSP SKOPJE :
+389 2 3174-264/3174-260
www.jsp.com.mk
e-mail: jsp1@jsp.com.mk
Skopje Weather forecast weather-wherever.co.uk

 
NAJBARANI
Avtobusi od Skopje - Linski Preovz - Vozen Red od SKOPJE
DO
CASOVI KOGA IMA PREVOZ
BEOGRAD
7.45, 09.25, 13.00, 16.45, 20.30, 21.15, 21.30
BEROVO
DELCEVO
05.00, 07.30, 08.15, 12.30
BEROVO preku
VINICA
09.30, 13.20, 15.15, 18.00
BITOLA
09.00, 15.00, 19.00, 21.00
BITOLA preku
DEMIR HISAR
15:30
BOGDANCI
08.30, 11.00, 16.00, 17.30
BLATEC
14:30
BOSILEGRAD
06:00
BRAJCINO
11:00
VINICA
VELES
14:30; 19:30
VINICA preku
KUMANOVO
12:30

GOSTIVAR
07.00, 09.30, 10.30, 10.40, 12.00, 13.30, 14.30, 14.50, 15.30, 17.15, 18.00, 19.30, 21.30
GOROBINCI
18.00
DEBARSKI  BANJI
06.30       08.30            10.00
DEBAR
14.15     17.00
DOJRAN
BOGDANCI
06.00            14.00
DOJRAN preku
VALANDOVO
14.30
DEMIR KAPIJA
09.45
DELCEVO
06.20   11.30   14.15   17.15
ZAGREB
13.00  SAMO VO SREDA I VO SABOTA
ZLETOVO
07.30    16.40
ISTANBUL
16.00
KUMANOVO

SEKOJ 30 MIN
OD 06 DO 20
KUMANOVO
NIKUSTAK
08.30   15.30
KRATOVO
15.30
KOCANI
KUMANOVO
14.30
KOCANI
VELES
15.30     18.30
KRIVA PALANKA
05.00, 06.00, 07.00, 09.00, 10.30, 11.30, 12.30, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.30
KAVADARCI
NEGOTINO
10.30       12.00        15.00            19.30
KRUSHEVO
15.30     
LJUBLJANA
13.00         sreda i nedela
NOVI PAZAR
08.00         12.00           15.30
OHRID
BITOLA
06.00     10.00       14.00        16.00
OHRID
KICEVO
06.00, 07.30, 09.30, 11.30, 13.30, 14.00, 14.15, 15.00, 16.30, 18.30
OHRID
DEBAR
15.00
OTESHEVO
07.30         13.30
PRILEP
13.00       14.00      18.00
PRILEP
MAKEDONSKI BROD
14.30
PROBISHTIP
KUMANOVO
13.00
PROBISHTIP
VELES
12.15
14.15
PRIZREN
11.30          16.30
PRISHTINA
06.00       11.30        15.00        17.00
RESEN
07.30         12.00
RADOVISH
12.30      15.00         18.30
STRUMICA
06.00, 07.15, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 14.30, 15.30, 16.00, 17.00, 17.30, 18.00, 19.00
STRUMICA
VALANDOVO
13.00  osven nedela
STRUGA
BITOLA
15.45
STRUGA
DEBAR
13.00 osven nedela
STRUGA preku KICEVO
06.30  08.30  10.30  12.30  14.30  15.45  17.30
SV. NIKOLE
09.40   14.15    16.15
SOFIA
06.30   16.00    22.00
SJENICA
12.00
SURDULICA
14.30
TETOVO
od 06.15 do 20.00    SEKOE 30 MINUTI
TRGOVISHTE
13.00     PETOK      , NEDELA  I PONEDELNIK
UZICE
08.00
SHTIP preku
VELES
13.40        17.45     20.00
SHTIP preku
KUMANOVO
06.00      11.30